Pouzit pro ukonceni piktogramu

Pouzit pro ukonceni piktogramu

Historie pivních lázní

Lázně jako takové mají opravdu dlouhou tradici. Jako první objevili léčivé účinky relaxace v teplé vodě s příměsí bylin staří Indové. To bylo asi před čtyřmi tisíci lety. Lázně ale hojně využívali Egypťané a Číňané. Za první tvůrce piva se považují staří Sumerové. Ti pěstovali obilí, které uskladňovali v hliněných nádobách. Nejspíše díky tomuto skladování natekla do nádoby voda a obilí zkvasilo. Vznikl tak nápoj s příjemnou omamnou chutí. První skloubení piva a lázně se datuje zhruba před 2 tisíci lety.

Pivní koupele

V každých pivních lázních se spojují blahodárné účinky pivních kultur, vitamínů, bylinných extraktů a pramenité minerální vody.

Když se do lázně o teplotě 35°C ponoříte, na její hladině se vytvoří charakteristická pivní pěna karamelové barvy. Pivní kvasinky zbarví vodu do černa, jako u černých piv. Atmosféru dokresluje také vůně čerstvě uvařeného pivního moku. Pivní lázně Chodová Planá tedy ke koupeli nepoužívají klasické pivo, které by se dalo koupit v obchodech. Tudíž tento blahodárný roztok není určen k pití. U každé vany ale bývá umístěna pivní pípa, takže si můžete natočit klasické pivo. Celá procedura koupele trvá přibližně 20-25 minut.

Účinky pivních lázní v Chodové Plané

Pivní lázně Chodová Planá jsou také velmi prospěšné zdraví. Napomáhají harmonizaci funkcí organismu. Zákazník se po koupeli cítí odpočatý a plný energie. Procedury napomáhají uvolnit svaly, zlepšují krevní oběh a imunitní systém, prohřívají klouby a mají ozdravné účinky na vlasy a pleť, kterou čistí. K pivním lázním nepochybně patří i masáže. Ty jsou nedílnou součástí procedury, protože pomáhají dosáhnout kýžených výsledků.