Počátky budovy „KOUZLO MÍSTA„, domu č.p. 10 v obci Pístov, spadají do doby kolem roku 1640.  Dle dochovaných historických zápisů sloužil jako strážní věž Chodům. Dům byl do současné podoby postupně citlivě upraven a opraven v letech 2013 – 2018. Nachází se na kouzelném místě chráněné krajinné oblasti Slavkovský les s překrásným výhledem do krajiny s rybníkem Regent, plné luk a lesů, proto také získal název „KOUZLO MÍSTA„. Horizont pohledu od budovy sahá až k hranicím s Německem. V okolí kouzelného místa se rozprostírá nedotčená příroda a krásná krajina. Malebné výhledy se nabízejí ze všech oken domu, proto naši hosté zůstávají v kontaktu s přírodou také z interiérů. 

Zajímá Vás více k Pístovu? Bývalá farní obec s více jak 62 domy dnes čítá budov jen 8. V srdci obce zahlédnete Kostel sv. Bartoloměje, postavený dle plánů Dientzenthoferových. Vždy v srpnu, na svátek Bartoloměje, se zde koná bilingvní mše svatá (česky a německy). Návštěvníci si „KOUZLO MÍSTA“ vybírají především proto, že nejsou rušeni civilizací ani velkým množstvím místních obyvatel. 

Čím je „KOUZLO MÍSTA“ výjimečné? V okolí se nenachází nic, co by narušovalo jeho klid, atmosféru a pohodu. Svůj pobyt u nás můžete prožít zcela v souladu s přírodou a klidem, který Pístov a jeho okolí nabízejí. V letním období si můžete vychutnat snídani nebo večeři na zahradě, v připraveném zahradním posezení lze také uspořádat jednoduchou oslavu, k níž je možné využít i venkovní gril.

Chcete poznat lázně? V nejbližším okolí lze navštívit významné lázeňské město Mariánské Lázně, návštěvníci oceňují také výlety do vzdálenějších Františkových Lázní a Karlových Varů. V tipech na výlety Vám přinášíme podrobnější informace, jak návštěvu měst prožít a jaké procedury lze nalézt a objednat.

Chcete nechat za hlavou všechny starosti všedních dnů a obklopit se naprostým klidem, který „ruší“ jen zpěv ptáků a šumění větru? Pak jste u nás správně. „KOUZLO MÍSTA“ Vás vítá.

Souřadnice domu v Pístově :

49.9222414, 12.7569524,15