Pouzit pro ukonceni piktogramu

Pouzit pro ukonceni piktogramu

V čem jsou lázeňská léčba a procedury v Mariánských Lázních unikátní?

PŘÍRODNÍ ZDROJE

Okolo Mariánských Lázní naleznete přes 100 rozdílných minerálních pramenů, každý z těchto pramenů má své vlastní unikátní chemické složení, což dovoluje lékařům předepsat vám pitnou léčbu nejlepší pro váš zdravotní stav. Minerální voda vám pomůže regulovat funkci žaludku, ledvin, jater a střev. Ty stejné minerální vody použité k inhalacím léčí chronický kašel a ve formě minerální koupele vám pomohou revitalizovat celé tělo díky působení oxidu uhličitého, jednoho z nejmocnějších přírodních plynů na léčení. Tento plyn je získáván i v čisté podobě Mariina pramene (obsahem je 97% CO2) a používá se v podobě suchých plynových koupelí, které působí proti zánětlivým onemocněním a v podobě plynových injekcí je velmi účinný v léčbě bolesti v oblasti šíje a velkých kloubů.

MINERÁLNÍ KOUPEL

Minerální voda je ohřátá na teplotu mezi 28 a 34°C (při vyšší teplotě by došlo k úniku oxidu uhličitého z minerální vody). Při vstupu do minerální koupele ucítíte šimravý pocit, což je důkazem, že oxid uhličitý je vstřebán skrze vaši pokožku způsobující zpomalení srdeční aktivity a snížení krevního tlaku a uvolnění svalového tonusu, což vede k příjemnější a rychlejší regeneraci vašeho těla.

PITNÁ LÉČBA

Léčba, která se skládá z dodržování pití předepsaného množství minerální vody podle doporučení lékaře většinou před anebo po jídle. Lékaři vám předepíší přesný pramen, u kterého jsou nejlepší možnosti na pozitivní ovlivnění vašeho zdravotního stavu. Obecně vám bude doporučeno vypít něco mezi jedním až dvěma decilitry a celkový obsah minerální vody nepřekročí 1–2 litry za den.

SLATINNÉ ZÁBALY

Slatina, která se těží nedaleko Mariánských Lázní, je ohřáta na teplotu mezi 40 – 45°C a poté je kladena na tělo do potřebných oblastí na základě předpisu lékaře. Pak následuje odpočinek v suchém zábalu. Přesně cílené teplo a uvolněné látky ze slatiny pomáhají cirkulaci krve, místnímu metabolismu a zlepšení problémů se svalovou tkání, případně hybnosti kloubů.

SUCHÉ PLYNOVÉ LÁZNĚ

Tato procedura je velmi dobrá pro zlepšení cirkulaci krve, funkci ledvin, urychluje hojení a působí na zlepšení syndromu menopauzy.